Titles 2010

KDSA Gala Day Winners

Under 6
Northbridge Rockets
Northbridge Strikers
Northbridge Soccerblues
Northbridge Raptors
Northbridge Team Unnamed (Group 11B)
Northbridge Happy Feet

Under 7
Northbridge Jedi
Northbridge Unnamed (Group 5B)
Northbridge Mob
Northbridge Red Rockets

Under 8
Northbridge King Cobras
Northbridge Kewells
Northbridge Thunderbirds

Under 10-Under 18
Northbridge 10P (Division1)
Northbridge 11D
Northbridge 14B (Division 1)

Girls KDSA Gala Day Winners
Northbridge 14A Girls
Northbridge 16A Girls
Northbridge 18A Girls


Premiership Winners

JUNIOR MIXED POINT SCORES
Northbridge 13P – WINNER Under 13 - Division 1
Northbridge 14B – WINNER Under 14 - Division 2
Northbridge 15A – WINNER Under 15 - Division 1
Northbridge 16A – WINNER Under 16 - Division 2

MENS POINT SCORES
Northbridge 35/3 – WINNER – Division 3
Northbridge 45/3 – WINNER – Division 3

GIRLS POINT SCORES
Northbridge G12A – WINNER – Division1
Northbridge G18A – WINNER – Division 1

Finals Series Winners
Northbridge MAA6RC



CHAMPION OF CHAMPION TEAMS
After dominating the local competition the following age group teams earned the right to represent Northbridge FC and the KDSA in the season ending Champion of Champions “knock-out” competition run by Football NSW. The teams were; 
Boys Under 10
Boys Under 12
Boys Under 15
Girls Under 12 (Finalist)
Girls Under 18


SHIELD & CUP WINNERS
Treasurers Shield (U14) – Northbridge 14A - WINNER


STATE CUP WINNERS
In what is arguably the toughest competition to win in the whole of NSW the following team was victorious in the final of their age group in this Football NSW “knock-out” competition.
Men’s Over 35 Division 1 team.



Kanga cup
One of the most exciting events for Northbridge FC to be involved with is the annual Kanga Cup International Youth Tournament held in Canberra in July. Catering specifically for youth teams – Under 10 to Under 18 boys and girls – the Tournament brings together teams from all over Australia as well as from overseas.

Last year Northbridge FC had the largest contingent of teams and players outside of the local Canberra based clubs with 7 teams competing. These were:
Under 9A (Winners U10 Shield)
Under 10A
U
nder 11P (actually an Under 10 team) Finalist Cup Final
Under 13P (actually an under 12 team) 
Under 15A 
Girls 12A Finalist 
Girls 16A Finalist